Teplotní screening účinně chrání pracoviště a objekty před nákazou

Jedním z dlouhodobých opatření proti rozšiřování infekčních nemocí na pracovištích – včetně COVID-19 – je teplotní screening procházejících osob.

Příznaky počínajícího respiračního onemocnění jsou dýchací obtíže a především tělesná teplota nad 38 °C. Jedním ze způsobů, jak zjistit, zda je osoba nakažena například právě koronavirem, včetně jeho mutace COVID-19, je měření tělesné teploty. Kontaktní měření tělesné teploty teploměrem nebo infračerveným ručním scannerem riziko potencionální nákazy ale spíše zvyšuje. Jedním z účinných řešení je bezkontaktní screening procházejících osob, který zaručuje přesnou a rychlou vícebodovou detekci. Kompaktní exteriérové nebo ruční screeningové termokamery automaticky zaznamenají abnormální teplotu a v případě abnormality pořídí záznam obličeje osoby a na výskyt upozorní.

Přesnost, účinnost a efektivita

Díky kompaktním exteriérovým termokamerám máte přehled na velkých plochách s vysokým výskytem osob, i v malých prostorách, jako jsou vchody a východy. Testování je rychlé, bezkontaktní a velmi přesné ─ detekce je ±0.03℃(s blackbody). Zařízení, která mají široké pokrytí a umí detekovat více osob najednou, lze snadno nasadit a v případě potřeby přemístit. Pokud zachytí jakoukoliv abnormalitu, okamžitě se spustí alarm a dojde k označení osoby.

Automatické testování má hned několik výhod

Snižuje riziko křížové infekce i mzdovou náročnost. U přístroje navíc můžeme provést zpětnou analýzu získaných dat. Využití najde na místech s vyšší koncentrací lidí, například na letištích, nádražích, autobusových terminálech, ve školách, nemocnicích, obchodech a restauracích nebo v průmyslových zónách. Právě na nádražích nebo autobusových terminálech a letištích je riziko nákazy opravdu vysoké.

Jaké řešení nabízíme? „Našim zákazníkům ušijeme systém na míru přesně tak, abychom eliminovali zbytečné náklady, ale zároveň beze zbytku naplnili jeho účel, tedy vysoce funkční, bezdotykový screening procházejících osob. Kalibraci provádíme opakovaně pro dosažení co nejmenší odchylky a pro zajištění vysoké citlivosti screeningové kamery a ostatních komponentů. Zaškolení personálu probíhá přímo na místě screeningu pod vedením zkušeného školitele screeningových technologií,“ přiblížil technický ředitel agentury ABAS IPS Management Štěpán Hrabánek, jak zařízení funguje.

DALŠÍ INFORMACE K NABÍDCE A ŘEŠENÍ TERMÁLNÍCH SCREENINGU