BLOG A NOVINKY

ABAS IPS Management se zúčastnila jednoho z největších světových veletrhů zaměřených na bezpečnostní technologie – ISC West, který se konal v Las Vegas. Tento rok se výstava nesla ve znamení inovací a vzdělávání, s hlavním důrazem na nejnovější technologie v bezpečnostním průmyslu a rozvoj dovedností bezpečnostních odborníků. Výstavní plocha byla rozdělena do sekcí podle specializace, kde bylo možné se setkat s více než 500 vystavovateli.

Zvláštní pozornost byla věnována pokročilým AI technologiím, které jsou schopny autonomně provádět analýzy bez potřeby dalšího vybavení. Mezi další výjimečné produkty patřily detektory výstřelů a pokročilé AI systémy pro ochranu majetku.

Pro ABAS byla tato výstava neocenitelnou příležitostí k navázání nových obchodních kontaktů a prohloubení spolupráce se stávajícími dodavateli. Taktéž jsme se seznámili s novými potenciálními dodavateli technologií, které dosud nejsou běžně dostupné na českém trhu.

Tento návštěvní zážitek nám umožnil nejen rozšířit naše obzory v oblasti bezpečnostních technologií, ale i posílit naše postavení jako lídra na trhu. S nadšením očekáváme další možnosti, jak tyto nové technologie a znalosti implementovat do našich služeb a produktů.

Fotogalerie z výstavy si můžete prohlédnout také na příspěvku na LinkedIn.

 

Zúčastnili jsme se a byli jsme partnerem Konference Ochrana měkkých cílů 2023. Organizátory konference jsou Komora podniků komerční bezpečnosti České republiky, Česká pobočka AFCEA ve spolupráci s Českým vysokým učením technickým v Praze. Konference je organizována týmem specialistů – odborníků z oblasti bezpečnosti s cílem posílit bezpečnostní povědomí a odolnost naší společnosti vůči současným hrozbám.

Dlouhodobě platí, že klíčem k budoucnosti bezpečných a chytrých měst jsou především data, jejich správa a dostatečná kapacita. Do hry ale vstoupil nový hráč, který významně mění hru i v našem oboru. Ano, je o umělé inteligenci.

Již dávno nevyužíváme pouze klasické monitorovací systémy s videodetekcí. Umělá inteligence, strojové učení, internet věcí a provoz cloudů umožňují neustále se posouvat na nové úrovně bezpečnosti. To je využitelné nejen v bezpečnostních systémech, ale i pro provozní a obchodní účely, a především také pro efektivnější samosprávu.

Aktuální technologický vývoj v oblasti bezpečnosti a jeho využití například v konceptu chytrých měst i to, jak s daty a nejmodernější technologií pracujeme v @ABAS IPS Management shrnuji v novém rozhovoru pro magazín @Priority Business & Government.

https://prioritymagazin.cz/2023/05/16/nase-chytra-reseni-pro-digitalni-mesta/

Rozhodli jsme se podpořit dobrou věc! Každý rok se v Ostravě jede Bělským lesem nesoutěžní cyklojízda. A vždy pomáhá! Jde o charitativní cyklojízdu nočním lesem a letos se jede na pomoc Jonáškovi z Ostravy. Pomohli jsme rozsvítit celou trasu noční jízdy. Jízda to byla mimořádná a se skvělým zážitkem nejen pro děti, ale i pro dospělé. Nádherně rozsvícená a vyzdobená kola a závěr cesty s finanční pomocí pro malého Jonáška.

Střežili jsme WORLD SHOTOKAN KARATE CHAMPIONSHIP 2022. Rozhodně bylo na co koukat a ověřit si, že karate je sport pro všechny a snad i v každém věku.

Od 15. -17. listopadu se v italském Miláně uskutečnil veletrh Sicurezza. Byly tři dny nabité nových informací, skvělých vystavovatelů a řečníků. Veškeré projekty se zaměřovaly na městskou bezpečnost, kybernetickou bezpečnost, bezpečnostní drony, detekci a hašení požárů, automatizaci budov, smart budovy a města.

Je to jediný veletrh v Itálii, kde se nabízí příležitost setkat se významnými výrobci a distributory bezpečnostních a požárních systémů na jednom místě. Celkově se účastnilo 619 vystavovatelů ze 37 zemí.

Během celého bezpečnostního festivalu si mohli účastnici poslechnout mnoho přednášek, podívat se na praktické ukázky a osobně se seznámit z mnoha odborníky ze světa kybernetické bezpečnosti. Pro všechny byla připravena například:

  • Aréna kybernetické bezpečnosti,
  • Soukromé bezpečnostní služby, osobní obrana,
  • Nová realita cestování z pohledu bezpečnosti,
  • Nové technologie v oblasti IP dopravy ve smart městech,
  • Smart City a Smart Mobility – nové technologie,
  • Technologický vývoj a nové významy bezpečnosti,
  • Poplašné systémy proti vniknutí a krádeži,
  • Zabezpečení síťového fóra,
  • Bezpečnost ve zdravotnických zařízení a mnoho dalšího.

Ve čtvrtek 9. září se sešli největší kapacity v oblasti telemedicíny a předávali si poznatky z praxe a osobní zkušenosti. Společně jsme prezentovali, diskutovali a představili úspěšné projekty. Akce se zúčastnili nejen odborníci ale také ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, zdravotních pojišťoven, hejtman Moravskoslezského kraje a ředitel Fakultní nemocnice Ostrava.

Naše společnost představila základní hrozby směřované na zdravotnická zařízení formou kyber útoků. Kyberbezpečnost je aktuálně jedním z nejrychleji rostoucích odvětví prevence této formy kriminality, která nyní celosvětově páchá škody přesahující např. obchod s drogami. Ucelenou přednáškou jsme nastínili základní hrozby, slabí místa a formy řešení, přičemž stejně jako u prevence zubního kazu, je i tady nejdůležitější právě ono "čištění zubů", tedy prevence a nezanedbávání poměrně jednoduchých činností. Jejich podcenění pak může znamenat mnoho škod.